תיירות שפלת יהודה

מטה יהודה תיירות מטה יהודה תיירות

בנוסף, תוכלו למצוא כאן אתרי מורשת, מוזיאונים ומיצגים מהקמתה של המדינה דרך מלחמות ישראל ועד לתקומה והעליה לקרקע.

17
ועוד משהו שחשוב לי לציין: מה שבעיקר עורר את התפעלותי השנה, היא ההחלטה של יוזמי הפסטיבל, לקיים אותו בתקופה קשה זו, תחת אי-הודאות בצל הקורונה. במועצת מטה יהודה מציינים כי לאחר עדכון האתר המשתמשים בו יהנו מתשתית נוחה ומתקדמת יותר.

תיירות שפלת יהודה

מטה יהודה תיירות מטה יהודה תיירות

אבל מה שברור — למרות שזו השנה הראשונה בה הצטרפו לפסטיבל, הם כבר מככבים בו. חוברת הפסטיבל עם השפע ומגוון הפעילויות במטע העגבניות. מאפים מתוקים ומלוחים, ששמים בהם דגש על חומרי גלם בריאים ואיכותיים, עשירים בטעם ובערכים תזונתיים.

10
אצל לילי עזיז — כורדיסטאן בלבן בית מרווח עם חצר גדולה במושב זכריה, מקבל את פנינו מול נופו המדהים של עמק האלה. צילום אלדד מאסטרו הייתי, חוויתי, המלצתי לקראת הפסטיבל השתתפתי בסיור מקדים, לצבור חוויות וטעימות, להתרשם מאתרים מארחים ומאכלים — כדי לרוץ ולספר לחברה.

מועצה אזורית מטה יהודה

מטה יהודה תיירות מטה יהודה תיירות

. פסטיבל האוכל הכפרי במטה יהודה מתקיים השנה בפעם ה-20, במתכונת שונה ומותאמת לתקופה.

19
בימי שישי נוספות עוד חלות, לחמניות, מאפים מתוקים ומלוחים.

תיירות שפלת יהודה

מטה יהודה תיירות מטה יהודה תיירות

במקום שולחנות קטנים המאפשרים ישיבה לקפה ומאפה, גבינות איכותיות ומטבלים. בואו ליהנות ממגוון של מנות מיוחדות, יין, בירה, אמנות, נוף ומורשת. גורמים במועצה מוסיפים כי "בזכות העדכון, המבקרים יוכלו לגלוש ולהיחשף למידע במגוון שפות ולתעדף את המסלולים על העדפותיהם האישיות.

20
אייל, בעל המאפייה, בדיוק סיים את לימודי הצילום שלו כאשר פגש בקרואסון הראשון ששבה את ליבו. ראש המועצה האזורית מטה יהודה ניב ויזל: "המועצה פועלת לפתח את עבור המטיילים והמבקרים תשתיות מתקדמות וזאת על מנת לספק את הכלים הטובים ביותר להיכרות עם מטה יהודה הירוקה.

מוכנים לחזרת המבקרים: אתר התיירות של מטה יהודה השתדרג

מטה יהודה תיירות מטה יהודה תיירות

בתפריט: קובה ממגוון סוגים, מרקים, עלי גפן, סלטים. במשך עשר שנים הוא התנסה באפייה מהבית עד שהקים את המאפייה שלו במושב תעוז. בשלנים ובשלניות, חקלאים ויצרנים, מבוגרים וצעירים, ממוצא מרוקאי, כורדי, הודי וערבי, כאלה שבילו את כל חייהם במטה יהודה, וילדים שעזבו למקומות אחרים, עד שחזרו לאחר שהבינו שאין כמו בבית, והצטרפו במהלך השנים לחגיגה.

16
וזו אכן חוויה חברתית-קולינרית-אתנית טעימה ומהנה.

פסטיבל אוכל כפרי במטה יהודה חוגג 20 שנות תיירות קולינרית

מטה יהודה תיירות מטה יהודה תיירות

כידוע, במטה יהודה אתרי בילוי ופנאי רבים ומגוונים, שכמעט כולם מאוגדים תחת תיירות מטה יהודה. לבו של הפסטיבל הוא ארוח של מאכלי עדות, מיפגש ביתי בין בשלניות בשלנים ואורחים, מיזוג גלויות של טעמים ומטבחים. איזי ריידר בעמק האלה, בחממות במושב זכריה.

כאן תהנו מנקודות תצפית, סיורים מודרכים ועשרות יזמי תיירות וחקלאות שיפתחו בפניכם את בתיהם. לכבוד ערבי הקיץ, יוגשו בפסטיבל גם שפע מנות צמחוניות מהשדה לצלחת, מאזטים ומטבחים קלאסיים במנות קלות.

מועצה אזורית מטה יהודה

מטה יהודה תיירות מטה יהודה תיירות

בכל עונה, במשך כל השנה, בואו לבלות באזורינו ותגלו ארץ מופלאה ומרתקת. צילום שוש להב אני מלווה אותו כשעוד היה בחיתוליו, ראיתי איך התפתח וצמח וגדל והתבגר, והוסיף עוד ועוד רעיונות ופעילויות ומארחים, והנה הוא כבר בן עשרים.

20
במהלך השבוע חנות המאפייה מציעה לחמים, קוראסונים ובגטים. אתר תיירות מטה יהודה, בניין המועצה האזורית מטה יהודה צילומים צילום מסך, Ranbar-מתוך ויקפדיה מוכנים לחזרת המבקרים: אתר התיירות של מטה יהודה השתדרג לקראת חודשי הקיץ, בהם צפויים לפקוד את האטרקציות ביישובי מטה יהודה, אלפי מבקרות ומבקרים, אתר התיירות של המועצה עבר מתיחת פנים והנוגש לציבור המטיילים פורסם בתאריך: 31.

פסטיבל אוכל כפרי במטה יהודה חוגג 20 שנות תיירות קולינרית

מטה יהודה תיירות מטה יהודה תיירות

ועל כך — כל הכבוד! הפסטיבל, אשר מתקיים מסורתית בחודש מרץ, יתקיים השנה בחודש אוגוסט, בשעות הערב והלילה, במזג האוויר הקריר והנעים של הרי יהודה ובמקומות אשר עומדים בתנאי התו הסגול.

6
עוד לפני שסיים אותו הבין שהוא חייב ללמוד להכין כזה קרואסון בדיוק.