טיוטה של אושר

קטעים נעם חורב קטעים נעם חורב

ספרו השני לילדים של נעם חורב, שיצא לאור בספטמבר השנה ומאז נמצא במקום הראשון ברשימת רבי-המכר לילדים. איך אפשר להחזיק מעמד כל כך הרבה זמן עם אותו בנאדם? אנחנו מתחנכים לצרוך את החדש ביותר, החדיש ביותר והמחודש ביותר.

1
אני כותב את האמת שלי, גם כשהיא קשוחה או נלעגת. נער עם סקייטבורד אדום וטרנינג צהוב, מה לו ולבר מצווה? אגב, הם גרים באותה דירה בעפולה כבר 32 שנה.

הרב צייטלין

קטעים נעם חורב קטעים נעם חורב

בכלל הוא האמין בלוותר, מצוות היהדות היו בעיניו עונג, ללחוץ עליי לקיימן — לא עלה על דעתו. אני כותב את הלבד שלי. הוא וויתר אז גם אני וויתרתי.

1
תקציר הספר : בוקר אחד אמא מגלה שאייל מחביא ציורים נפלאים מתחת למיטה שלו. תיאור ההרצאה במפגש מספר נעם בהומור וברגש רב את סיפורו האישי — מהילד הקטן בעפולה שחלם לכתוב שירים לכל האומנים, עד שהפך לאחד היוצרים המבוקשים ביותר.

טיוטה של אושר

קטעים נעם חורב קטעים נעם חורב

אולי יום אחד, נקבל החלטה חשובה, בינינו לבין עצמנו, נסתכל על החיים שלנו ונצליח להגיד — וואלה. רב-מכר שהוגדר כתופעה ספרותית לאחר שנמכרו מאז צאתו לאור ספטמבר 2019 קרוב ל-100,000 עותקים.

6
.

טביעת האצבע של איל

קטעים נעם חורב קטעים נעם חורב

כל כך קשה לנו לדבר בשפת המסתפקים. תמיד יש אהבה טובה יותר. סיפור חייו המרתק טומן בחובו מסע מפותל, מאתגר ומלא אמונה, אשר במהלכו הגיע למרכז היצירה והמוזיקה הישראלית.

15
מכיל את נוסחת ®DERMO-COMPLEX, שילוב ייחודי של רכיבים פעילים עם יעילות מוכחת המעניקים לחות מיידית ומסייעים בשימור וויסות הלחות הטבעית לאורך זמן. אני אמור לעלות אל הבמונת כשמעליי הבד המפוספס המוזר שאף פעם לא הצלחתי לשים על עצמי בלי להרגיש שנכשלתי, כיפה על השביל באמצע שלי, לעמוד מול הספר העתיק בעולם ולהקריא קוד חייזרי מסולסל שאינני מבין — הפטרה.

ערכות מיוחדות

קטעים נעם חורב קטעים נעם חורב

הוא לא נעלב, סבי הנינוח והבלתי כופה, הוא לא ניסה ללחוץ עלי, הוא ראה שאין עם מי לדבר וויתר.

3
יחד הם יוצאים למסע מרגש, ובמהלכו מגלה אייל שאף אחד לא מושלם, שהוא לא מוכרח להיות טוב בהכול, ושאם יחפש — בוודאי ימצא את טביעת האצבע הייחודית רק לו. אני כותב את הילדות שלי.

טביעת האצבע של איל

קטעים נעם חורב קטעים נעם חורב

מסתבר שלאורך זמן מנצח הגעגוע לקוסקוס המסורתי אפילו את הגבות של אהרוני. תייש מתנדב עם זקנקן קרא במקומי. יש לנו את הטלפון הכי טוב.

14
תכולה 150 מ"ל כל המוצרים במארז הינם בגודל מלא.

טיוטה של אושר

קטעים נעם חורב קטעים נעם חורב

במופע משולבים קטעים מוזיקליים ייחודיים ונדירים, וקטעים מתוך ספרו "טיוטה של אושר".

9
כדאי להשתמש בהם על מנת להעמיק את הדיון הכתתי בהתאם למסגרת הזמן ורמת הכיתה יונתן רזאל — עכשיו אני עף המילים של השיר: קול גלגל החמה מנסר ברקיע ממלא את חלל העולם בקולו אבל קולו לא נשמע לאזנינו המולת העולם משתיקה אותו קול פעימות הלב ממלא את גופנו מרעיד ומהדהד בפעימותיו אבל קולו לא נשמע לאזנינו בגלל רעש הגוף שמעליו אבל עכשיו אני עף ואין שום רעש שיעצור יגביל אותי אבל עכשיו אני עף ואין שום רעש שיעצור יגביל אותי יגביל אותי קול נשמת האדם ממלא את חיינו מציף את חדוות החיים באורו לעד קולו יישמע בתוכנו אין שום רעש שיכול לעצור אותו אבל עכשיו אני עף ואין שום רעש שיעצור יגביל אותי אבל עכשיו אני עף ואין שום רעש שיעצור יגביל אותי יגביל אותי וכך כותב רזאל על שיר זה: מקור זה מתקשר לדבריו של הרב צייטלין לגבי הקולות הפנימיים שבאדם קולות שאדם משתיק על ידי רעשים חיצוניים. סבא פייטן זה לא מגניב.

טיוטה של אושר

קטעים נעם חורב קטעים נעם חורב

כפי שאומר השיר — אם היינו לרגע מצליחים להשתיק את אותם רעשים חיצוניים היינו מצליחים לשמוע פנימה. לאט לאט מחלחלת בי ההכרה הברורה — חיה בתוכנו מפלצת, והיא אף פעם לא שבעה.

מה הפלא שבר מצווה פשוטה הופכת למלחמת תרבות? לכולם יש את העולם הרחב והצבעוני אבל רק לי יש את סבא שלי והוא זהב טהור. אנחנו נודדים ממקום למקום עם אש בעיניים, שוחרים לטרף, ועוד לפני שהספקנו לנוח קצת וליהנות מהמקום בו אנחנו נמצאים — אנחנו כבר חושבים על המקום הבא.