אוסקר 2021 בסימן חזרה לשגרה: מה לבשו הכוכבות על השטיח האדום?

האדום השטיח האדום השטיח

מיני-היסטוריה התרחשה כשאת פרס "דקל הזהב", הפרס הגדול של הפסטיבל, קטפה הבמאית הצרפתייה ג'וליה דוקורנאו על סרטה "טיטאן", לבושה בשמלת טול ונוצות שחורה. דוקורנאו היא האישה השנייה בסך הכול שזוכה בפרס, לאחר שבשנת 1993 חזרה הבמאית ג'יין קמפיון הביתה לניו זילנד עם הפרס על סרטה "הפסנתר". הוא כבר לא רק צבע של נסיכות אלא לגיטימי גם עבור ״נערות רעות״ מקצועיות כמו קריסטן סטיוארט, שלבשה שמלת פאייטים ורודה של שאנל לבכורת סרטה האחרון.

20
במאית הקולנוע קלואי ז'או "ארץ נוודים" עשתה הלילה היסטוריה כשהיתה לבמאית הראשונה הלא-לבנה שזכתה באוסקר והבמאית השנייה בסך הכל הראשונה היתה קתרין ביגלו על סרטה "מטען הכאב" שקוטפת את הפסלון המוזהב - הישג אישי שהוא תעודת עניות להוליווד הגברית והלבנה. עם בולטות לשמלות סטרפלס וגברים בחליפות Black Tie שמרניות, נראה כי הטקס עבר בלי דרמות מיוחדות.

מביונסה ועד ליידי גאגא: מעצבים ישראלים כבשו את השטיח האדום

האדום השטיח האדום השטיח

בכל זאת, האוסקר הוא אחד מהטקסים השמרניים בהוליווד, גם בגזרת קוד הלבוש. במחזה מתואר כיצד אשתו של אגממנון מצווה עליו ללכת על שטיח אדום ולא על האדמה, דבר אשר יעורר עליו את חמת ה - שכן שטיח אדום נחשב, לאור נדירות הצבע האדום, למיועד לאלים בלבד.

11
טקס פרסי האוסקר ה-93 התקיים הלילה בלוס אנג'לס במתכונת של כמעט חזרה לשגרה. שטיח אדום נפרשׂ לכבוד אורחי פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ב, אפריל שטיח אדום הוא שצבעו , אשר נפרשׂ לכבודם של האורחים בכניסה לאירוע חגיגי, ובפרט לכבודם של , למשל בעת רדתם מהמטוס.

שטיח אדום

האדום השטיח האדום השטיח

אמש שבת היא כבר הלכה על בטוח, במראה בוהק ודרמטי שכלל מחוך כסוף ושובל לבן וארוך, גם הוא בעיצוב הצמד האיטלקי, שאף עיצבו לה את הבגד המוצלח ביותר, שלבשה לערב הגאלה amfAR: שמלה מרהיבה בצבע לילך עם רצועות בהצלב. הרבה הפתעות לא נצפו הערב על השטיח האדום.

3
השחקנית הישראלית נעמה פרייס החליפה לא מעט שמלות על השטיח האדום, שאליו הגיעה היישר מתצוגת ההוט קוטור של שאנל — בית האופנה שגם אחראי למספר לא מבוטל מהבגדים שלה בפסטיבל, כמו שמלת הקומות הפסטלית שאיתה הגיעה להקרנת הבכורה של הסרט "הברך" בבימוי בן זוגה, הבמאי נדב לפיד, שקטף את פרס חבר השופטים.

מביונסה ועד ליידי גאגא: מעצבים ישראלים כבשו את השטיח האדום

האדום השטיח האדום השטיח

אנחנו נמשיך להתגעגע לקייט בלאנשט, שנעדרה השנה מהאירוע.

15
באירופה של נפרש שטיח לכבוד אורחים חשובים, על מנת שלא יצעדו על ה הקרה; ומכיוון שאדום היה צבע יקר ערך, הוא סימל את האירוח המכובד ביותר.

מביונסה ועד ליידי גאגא: מעצבים ישראלים כבשו את השטיח האדום

האדום השטיח האדום השטיח

הארי סטיילס לובש גוצ'י צילום: Gettyimages גאווה לאומית היינו רוצות להיות נשות העולם הגדול שלא מתרגשות כאשר ביונסה לובשת שוב את שחר אבנט, אבל אנחנו לא מצליחות.

מתחת לפני השטח, היה נראה כי השטיח האדום הפך למסלול מרוץ. זנדאיה לקחה את נושא ה״פאואר סוט״, חליפת העוצמה, כנושא לקולקציה השנייה שלה עם טומי הילפיגר, ואפילו גל גדות לבשה חליפה באווירת סבנטיז של מוגלר לבכורת סרט ההמשך לסרט ״ראלף שובר את האינטרנט״, שבו דיבבה את אחת הדמויות.

אוסקר 2021 בסימן חזרה לשגרה: מה לבשו הכוכבות על השטיח האדום?

האדום השטיח האדום השטיח

אז כן, ביונסה שוב לבשה שחר אבנט, וקייטי פרי ורבות אחרות לבשו בגדים בעיצוב בית האופנה גליה להב, ושרה ג׳סיקה פרקר לבשה משכית, וליידי גאגא פריטים של אלון ליבנה ודניאלה פיק ממש הקפידה ללבוש אך ורק מעצבות ישראליות, בהן לי גרבנאו ודנה הראל. השחקנית שרון סטון באחד המראות הבלתי נשכחים של הפסטיבל, לטוב ולרע.

15
. ״, והפגיזה בשיאים חדשים של טוב טעם וקוטור.

בגדים מהסרטים או מהסיוטים? רגעי השיא והשפל על השטיח האדום בפסטיבל קאן

האדום השטיח האדום השטיח

מקור המנהג ככל הנראה בעת העתיקה. בתום עשרה ימים ולילות של סרטים, מסיבות וצבירת קילומטרז' על השטיח האדום, ננעל אמש פסטיבל הסרטים של קאן בעיר הקיט בדרום צרפת.

7
אם בעבר כוכבים כמו ראיין גוסלינג ״העזו״ עם חליפות בגוונים לא שגרתיים, השנה הכוכבים הצעירים העלו את הרףֿ, העזו, הפתיעו והרשימו. התמוגגנו לא פחות מהשמלה הכסופה בעיצוב ולנטינו שלבשה לבכורה נוספת של לפיד, סרטו הקצר "הכוכב" בכיכובה של פרייס.