ביקור בארץ עגורים נודדים

עגור יקב עגור יקב

כמעט בלנד בורדולזי קלאסי של קברנה סוביניון, מרלו וקברנה פרנק, עם חיזוק דרומי של ענבי סירה.

5
על אף המיקום במזרח התיכון החם, הגפנים נהנים בחורף מגשם ומקור ובחודשי הקיץ החמים — מרוח צוננת שמאווררת את הענבים, מונעת מחלות ומאפשרת להם הבשלה מושלמת.

ביקור בארץ עגורים נודדים

עגור יקב עגור יקב

לאורך כמה קילומטרים קצרים אתה מרגיש כאילו הגעת אל ארץ התנ"ך. בעולם הרציני להחריד שלא לומר נפוח מעצמו של היין, מתעקש שוקי ישוב, בעל הבית, היינן והרוח החיה, תרתי משמע, של היקב, לא לעשות מעצמו ומהיין שלו עניין.

החדשות הטובות הן שבחלוף השנים הפך היין שלו למהוקצע ומדויק הרבה יותר, אך מבלי לאבד את החן הפרוע, הארציות והפראיות שהן בצלמו ובדמותו של יוצרו.

יקב עגור

עגור יקב עגור יקב

זה היין שהכי אהבתי, אז בביקור שלכם ביקב, את היין הזה אל תפספסו! לא שאין עניין ביינותיו, או באיש הצבעוני עצמו.

8
החדשה המשמחת, והנה אנחנו מגיעים לנושא שלשמו בעצם התכנסנו שוב סביב שוקי, היא האפשרות להגיע לכאן בימים כתיקונם כמובן, כשאין סגר ולפגוש לא רק את שוקי והיינות שלו בחנות היקב, אלא גם מערך אירוח שלם ומרהיב.

יינות מיקב עגור

עגור יקב עגור יקב

זהו אזור היין הראשון והיחידי בישראל! כשמישהו מחליט לקרוא ליין שלו שמירה מיוחדת ולא רק ספיישל רזרב, מגיע לו צל"ש. כאמור, כל הגפנים גדלים בעמק האלה.

2
את כל זה כבר סיפרתי כאן לפני כמה וכמה שנים. נוספו גם כמה וכמה יינות חדשים, ואנשים חדשים אלעד כ"ץ, המנכ"ל והשותף החדש ביקב, שמינכ"ל עד לא מזמן את לא פחות מאשר יקב קסטל, מה שמוכיח את רצינות כוונותיו של ישוב, שעוד לא אמר את המילה האחרונה בתחום.

ביקור בארץ עגורים נודדים

עגור יקב עגור יקב

טעימות יין בימים כתיקונם, אפשר להגיע לטעימות יין במרכז המבקרים של היקב, אשר נמצא גם הוא במושב עגור.

16
המון ניחוחות עשבי תיבול מקסימים. שמירה מיוחדת 2016 קודם כול מילה על השם.

ביקור בארץ עגורים נודדים

עגור יקב עגור יקב

מעתה כל יצרן יין, שלפחות 85% מהענבים ביין שלו הגיעו מאזור יהודה, יוכל לסמן על תווית היין את כינוי המקור "יהודה", "הרי יהודה" או "מורדות יהודה". מחפשים מסלול קצר וכייפי באזור עמק באלה? מעט מאוד יישון בחבית חצי שנה בסך הכול ועבודה ייננית מאופקת ולא מכבידה יוצרים יין עם חמיצות גבוהה מאוד, קלילות מרעננת מופלאה ושמחת חיים מדבקת.

6
יקב עגור הוא סוג של שמורת טבע שכבר לא פוגשים כמוה בימינו. עוד בימי קדם נהגו לגדל גפנים ולייצר יין איכות בחבל ארץ עתיק זה, ועד היום ניתן להבחין כאן בשרידים של בתי בד וגיתות עוד מתקופות טרום בית ראשון ושני.

יקב עגור

עגור יקב עגור יקב

מדובר לטעמי ביין הכי שובה לב של שוקי ישוב. שוקי אומר שהיינות באזור יהודה מאופיינים בטעם צמחי תבלין, אשר מאפיינים את הצמחייה שבאזור, המשפיעה על זני הענבים.

לא בטוחה כיצד לתאר את זה, אבל כאשר שותים את היין חשים בחריפות מסויימת, לנסות לתאר טעם של יין זה כמו לנסות לתאר מוסיקה… בביקור שלנו ביקב טעמנו מספר יינות: התחלנו ביין לבן יבש "בלנקה", לאחר מכן עברנו ליין אדום יבש "לים" שוקי, הבעלים, מאוד אוהב את הים משנת 2016.