ד״ר ישי עופרן

עפולה rmc עפולה rmc

בנוסף יש צורך בצום של מספר שעות לפני הניתוח. מהו ההבדל בין ניתוח קטרקט רגיל לניתוח קטרקט באמצעות לייזר? שעות מענה קולי לקביעת תור — ימים א-ה 8:00-12:00 ובימים א, ב, ד, ה גם בשעות 16:00-18:00. מפרק הברך הוא הגדול ביותר בגוף האדם וככזה הוא נתון לעומסים רבים.

1
כאשר מופיעים כאבים בברכיים יש לגשת לאורתופד אשר יחליט על הבדיקה המתאימה: אולטרסאונד, רנטגן, MRI … כיצד מטפלים בכאבי ברכיים? המדרסים והאפוסתרפיה מסייעים בשיפור היציבה ואיזון הגוף. במקרה של פגיעה באחד או יותר ממרכיבים אלו, עלולים להופיע כאבי ברכיים בחלקים שונים של הברך — הברך הקדמית, האחורית או בתוך המפרק עצמו.

כשבציבור החרדי רוצים את שירותי הרפואה ברמה הגבוהה ביותר

עפולה rmc עפולה rmc

סיבות שונות ומגוונות עלולות לגרום להופעת כאבים בברכיים: דלקת, השמנת יתר, טראומה חבלה , הרמת משקלים כבדים באורח קבע, פעילות גופנית מאומצת, או היעדר פעילות, אשר גורם להיחלשות השרירים האמורים להגן על הברך ולתמוך בה. לדברי פרופ' נמרוד רוזן, מייסד המרכז והמנהל המקצועי שלו: "המרכז הרפואי מביא לתושבי עפולה והעמקים רפואה מתקדמת וטיפולים חדשניים על מנת להנגיש לתושבי הפריפריה רפואה איכותית בסטנדרטים הגבוהים ביותר".

14
במדיקה מטפלים בתחומים רבים, ביניהם רפואת עיניים, כלי דם, אורתופדיה, אורולוגיה, נגעים בעור, אף אוזן גרון, פרוקטולוגיה, מרפאת כאב, נשים ועוד.

המומחה מהמרכז הרפואי מסביר: כך תטפלו בכאבי הברכיים

עפולה rmc עפולה rmc

איך בנוי בעצם מפרק הברך? בנוסף, שיעור הפציעות בקרב ספורטאים הוא גדול בהרבה מיתר האוכלוסייה והוא כולל את הפציעות הבאות: שבר, קרע במיניסקוס, קרע ברצועה, קרע בבורסה שק מלא בנוזל שמטרתו לסכך מפרקים שונים בגוף: כתף, מרפק, ירך, ברך וכד'. האם ישנם אנשים שלא מתאימים לניתוח קטרקט לייזר? גורמים העלולים למנוע ניתוח בלייזר הם: קטרקט מאד מתקדם, אישון שאינו מתרחב מספיק או שיש עכירות או צלקות בקרנית העין מה חשוב לדעת לפני הניתוח? בעין בריאה, העדשה היוצרת מיקוד של קרני האור — שקופה לחלוטין. באמצעות פעולה זו ניתן לטפל בבעיות כמו קרע במיניסקוס או שחיקה התחלתית בסחוס במפרק הברך, ולבצע תיקון קרע ברצועות המפרק.

פינו צרויה, מנכ"ל רשת מדיקה, אומר: "אנו משקיעים משאבים רבים במרכזי הרשת, על מנת להבטיח למטופלינו ולציבור הבא בשערינו את הטיפול המיטבי בסטנדרטים הרפואיים הגבוהים ביותר הקיימים כיום בתחום הרפואי. הוא מורכב מעצמות, רצועות, מיניסקוס, שרירים וגידים, אשר פועלים יחדיו בהתאמה.

כשבציבור החרדי רוצים את שירותי הרפואה ברמה הגבוהה ביותר

עפולה rmc עפולה rmc

מתקבלות מטופלות באופן פרטי, הסדר קופ"ח מאוחדת ע"ח מכסת יעוצים שנתית ובהשתתפות עצמית והסדר קופ"ח לאומית ע"ח מכסת יעוצים שנתית, תשלום מלא וקבלת החזר מהקופה של 80%. הפרעה זו עלולה להחמיר ולגרום לפגיעה משמעותית יותר בראייה. בזכות עובדה זו מתקבלת תמונה חדה וברורה.

8
ניתן להגיע למרכזי הרפואה של מדיקה בצורה נוחה ופשוטה גם באמצעות תחבורה ציבורית, מכל הריכוזים החרדיים בארץ.

ד״ר ישי עופרן

עפולה rmc עפולה rmc

בניתוח הסרת קטרקט ידני — רגיל יש כמה שלבים שצריך לבצע: המנתח מבצע בצורה ידנית חתכים בקרנית העין ופותח את החלק הקדמי של קופסית העדשה כדי לייצר גישה לשטח עבודה בעדשה. על רוב הסיבוכים ניתן להתגבר במהלך הניתוח או בהפניה לניתוח נוסף וכאמור, הם באחוזים נמוכים מאוד.

14
האם ישנם סיכונים בניתוח מסוג זה? שעות מענה לקביעת תור: ימים א-ה 8:00-21:00, יום ו 8:00-13:00.

כשבציבור החרדי רוצים את שירותי הרפואה ברמה הגבוהה ביותר

עפולה rmc עפולה rmc

ברשת המרכזים הרפואיים מדיקה, נהנים המטופלים מרפואה בסטנדרטים הגבוהים ביותר, ניתוחים ע"י המנתחים המובילים בתחומם, זמינות תורים גבוהה, הסדרים עם קופות החולים ואווירה איכותית המותאמת לציבור החרדי. זה מאפשר לרופא לראות את החלק הפנימי של המפרק על גבי מסך, לאבחן את הבעיה בברך ובמידת הצורך לתקנה בעזרת מכשירים קטנים שנמצאים בתוך הארתרוסקופ.

9
התופעה נפוצה יותר בקרב ספורטאים, מכיוון שפעילות ספורטיבית, כגון קפיצה או ריצה, יוצרת עומס גדול מאוד על המפרק.

כתובות ופרטי קשר

עפולה rmc עפולה rmc

חדרי הבדיקות הנוחים מצוידים אף הם בטכנולוגיה רפואית מתקדמת. במהלך הניתוח, הרופא מבצע חתך קטן מאוד, שדרכו הוא מכניס לתוך הברך מצלמה זעירה המכונה ארתרוסקופ. ההנחיות יחסית פשוטות לביצוע: בדיקות מינימליות לגבי בירור המצב הבריאותי: רגישויות או מחלות.

11
למעשה ניתן לומר שהלייזר יותר מדויק ומקצר את תהליך ההחלמה. הצוות הרפואי של מדיקה מורכב כולו מרופאים בכירים, מנהלי יחידות ומחלקות בבתי חולים ציבוריים ופרטיים מובילים.

במרכז הרפואי RMC בעפולה ייחדו ניתוחי לייזר למגזר החרדי

עפולה rmc עפולה rmc

מהו התהליך שיש לעבור כדי לבצע ניתוח קטרקט באמצעות לייזר? אחוזי ההצלחה בניתוח גבוהים ביותר, כ-99%.

10
כל עומס משקל גופנו נשען על הברכיים שלנו ולכן, בכל פעולה — ריצה, הליכה ואפילו עמידה — המפרק נתון ללחצים רבים. בשנים 2009-2020 היה מנהל שרות הלויקמיה ברמב״ם ויו״ר החוג ההמטולוגי בפקולטה לרפואה בטכניון.

כתובות ופרטי קשר

עפולה rmc עפולה rmc

תלונות של מטופלים על כאבי ברכיים הן דבר שכיח. מהו תהליך ההחלמה לאחר הניתוח? בנוסף, במהלך הניתוח חלק מהעדשה עלול ליפול לתוך חלל העין ואז עלול להידרש ניתוח גדול יותר. דר׳ עופרן הינו חוקר מוערך במחקר ההמטולוגי, הקים וניהל את מעבדת המחקר לחקר התפתחות הלויקמיה והתגובה החיסונית של הגוף כנגדה, ואת בנק הרקמות ההמטולוגי הראשון והגדול בארץ.

2
לאחר הניתוח העין לא צריכה להיות מכוסה כי אין תפרים או זריקות כמו בעבר.