Host Housee Angel's Apartment

האוס הוסט האוס הוסט

בנוסף התושבים מצאו במוסדות העונשין האלה תחליף כלכלי מסוים במקום הקהילה הדתית.

7
ולכן הספרייה הראשונה במנזר כללה רק ספרי דת ספורים.

Host Housee Angel's Apartment

האוס הוסט האוס הוסט

במנזר נקברו פרט לברנרד הקדוש, עוד מספר אנשים מפורסמים שבחרו בחיי נזירות סגפנית:אנרי מצרפת, שהיה אחיו של המלך , אלכסנדר מקלן, אחד מממשיכי מפעלו של ברנאר מקלרבו, אנרי מארדק, שכיהן כאב המנזר ווקלר, והיה לימים ארכיבישוף יורק, כמו כן פיליפ, ארכידיאקון מליאז', וכו'. הוא היה אחד מחמשת המנזרים הראשיים של הנזירים הציסטרציאנים בצרפת. יחד עם לה פרטה, פונטיני ומורימון היה מנזר קלרבו חלק מקבוצת מוסדות דת מיסודו של מנזר סיטו, המנזר הציסטרציאני הראשון.

כל שנה מבקרים את המקום כ-20,000 מבקרים על מנת לראות את תנאי הכליאה במאה ה-19 וכדי להשתתף בםסטיבל למוזיקה קלאסית "צללים ואורות" שהוקם כאן בשנת על ידי אן-מארי סאלה. בשנת מנזר-האם ביישוב סיטו - מנזר סיטו -הקים שתי שלוחות "אבאציות" - מנזרים ראשיים - לה פרטה La Ferté ופונטיני Pontigny.

מנזר קלרבו

האוס הוסט האוס הוסט

היו בהם מבנים שנועדו לחיי היום-יום בתי הנזירים והקונברסים, האולמות המשותפים - טחנות, מטבחים וכו' והיה בניין שנקרא "אבאציאלי" שנועד לתפילה. בשנת 1152 הארכיבישוף מלונד שוודיה , אסקיל, ביקר אצל ברנאר בקלרבו והתרשם מאוד מפעילותו.

2
המנזר שלט על אחוזה עשירה שכללה כרמים, נפחיות, שדות, מכרות מלח ויערות.

מנזר קלרבו

האוס הוסט האוס הוסט

כנסייתו נחנכה בשנת , השנה שבו הוכרז ברנאר מקלרבו לקדוש של הכנסייה הקתולית. המנזרים על חומותיהם וכוכיהם נראו הולמים היטב את מטרה זו. נזמר רק בית הקונברסי מכיוון שהפך בינתיים לקפלה.

14
מימי המהפכה עד לימינו המהפכה בשנת 1789 בעקבות צו מ- שהעמיד את נכסי הכנסייה הקתולית לרשות האומה, נמכר המנזר כ"נכס לאומי". עם הקמת המנזר הרביעי, מנזר מורימון בחבל שמפאן, הוחלט לעלות על קרקע שנתרמה על ידי קרוב משפחה של המייסד, ברנאר מקלרבו, על אדמות שבבעלות רוזן שמפאן, איג מטרואה, בדיוקסיית לאנגר לימים דיוקסיית טרואה , ולהקים בה מנזר ציסטרציאני חמישי.

מנזר קלרבו

האוס הוסט האוס הוסט

התנהל תהליך רחב של שיפוצים :בשנים 2003—2013 שיפוץ אולם השינה של הקונרסים - שריד יחיד של המנזר מימי הביניים, שופצו כלא הילדים, הוסדרו במרחבים החיצוניים, אמצעי הבטיחות למבקרים וב-1815 הסתיים שיפוץ הרפרקטוריום של הנזירים שהפך ב-1813 לקפלה של האסירים. המנזר נהנה בזמנו מיוקרת אישיותו של ברנארד הקדוש.

10
בשנת תעשיינים קנו את האתר על מנת למקם בו בתי חרושת. חוק משנת חייב שימוש בתאים אינדיבידואליים.

Host Housee Angel's Apartment

האוס הוסט האוס הוסט

בבניינים היסטוריים התמקמו חדרים של משרד המשפטים ובמיוחד, אחרי שנת 2002, של משרד התרבות שנפתחו לביקורים. בעת מותו של ברנאר ב- חיו במנזר כ-700 נזירים.

2
חומה נוספת חצתה את המנזר מצפון דרומה וחילקה אותו לחצר "פנימית" ולחצר "חיצונית".

מנזר קלרבו

האוס הוסט האוס הוסט

מצד שני נמצא האתר שני קילומטר מרחק מן הדרך הרומית הגדולה שחיברה את מילנו עם. השינויים אחרי 1970 בית הכלא המשיך להשתמש בבניינים מן המאה ה-18 אולם בית הסוהר המרכזי עבר משנת 1971 לבניינים חדשים שהחליפו את כנסיית המנזר הישנה.

8
הדירה כוללת שני חדרי שינה, טלוויזיה עם מסך שטוח וערוצי כבלים, מטבח מאובזר עם מיקרוגל ומקרר, מכונת כביסה ושני חדרי רחצה עם מקלחת.

מנזר קלרבו

האוס הוסט האוס הוסט

באחרון נמצאו בקומה הראשונה חדר השינה של הנזירים ובקומת הקרקע - ה. היה בה טרנספט בעל אורך 54 מ' שכלל 8 מזבחים מרובעים אחד מול השני. עוד בחייו של ברנאר מקלרבו נזירים אלה הקימו 68 מנזרים בצרפת, איטליה, גרמניה, אנגליה, ספרד ופורטוגל.

במהלך הזמן ברחבי אירופה הקימו או אימצו בוגרי המנזר 80 מנזרים שהיו שלוחות ישירות שלו ובסך הכל עוד 350 מנזרי-שלוחות בכל אירופה. בשנת רכז המנזר קלרבו בית בפריז כדי לאכסן מוסד אקדמי לנזירים.