האם עליך לשנות את דעתך?

את דעתך לשנות איך את דעתך לשנות איך

חייבים למצוא הסבר לכך שהתשוקה האוניברסלית לשנות את התודעה, עיסוק מוזר ועל פניו חסר תכלית, קיימת לצד רצונות תכליתיים לחלוטין מבחינה אבולוציונית כמו תזונה, יופי ומין. ציון הרגשות והצרכים שלך הוא דבר אחד, לצעוק אותם לכפות אותם על אחרים זה דבר אחר.

3
אל תעשה את זה האחרון. בהחזיקי זאת ככלי מחשבתי, הגישה של "איך לשנות את דעתך" היא לתקוף את מושא המחקר מכמה זוויות ולאמץ כמה זוויות להבניית הסיפור: היסטוריה וסוציולוגיה של המדע, מדעי טבע, אוטוביוגרפיה, עיתונות מדעית וכן מקרי בוחן של מתנדבים ומטופלים.

ביקורת ספרים: 'איך לשנות את דעתך'

את דעתך לשנות איך את דעתך לשנות איך

לאחר שהתגברנו על גל קצר של בחילה, הפלגנו יחד במשך ארבע או חמש שעות מרתקות בתוך מה שנראה כגרסה מודגשת ונפלאה של המציאות המוכרת. למה חוקי הפיזיקה כפי שהם? יש מי שמשווים בין האירועים ורואים קשר קוסמי ביניהם — התפרצות אנרגטית שאין מקבילה לה ואשר תשנה את פני ההיסטוריה.

גם היא משביעה, ובנוסף, במסעדה איטלקית תהיה לנו אפשרות לבחור גם מנות נוספות ובריאות יותר שילדינו אולי ישמחו לטעום, לא? ש: זה נשמע כאילו מי אמר שזה מה. אבל נדמה שהחומרים הפסיכדליים הם אחת הדרכים הקלות לתפוס את ידית הדלת ולסובב אותה.

לשנות את מאת מייקל פולן: פרק לקריאה

את דעתך לשנות איך את דעתך לשנות איך

היום הייתי נותן הרבה עבור צנצנת מלאה בפטריות קסם.

2
קארל יונג כתב פעם שאין אלה הצעירים אלא בני גיל העמידה אשר זקוקים ל"חוויה של הנשגב" על מנת לעזור להם להתמודד עם המחצית השנייה של חייהם.

איך לשנות את דעתך

את דעתך לשנות איך את דעתך לשנות איך

את הטריפ הבא שערכנו באחת השבתות בפארק ריוורסייד במנהטן, כבר לא זכרתי באותה בהירות, למעט העובדה שהוא היה הרבה פחות מהנה והרבה יותר מודע לעצמו.

9
זאת היתה תחושה מפתיעה עבורי, משום שמעולם לא תפסתי את עצמי כאדם רוחני, לא כל שכן אדם בעל עניין במיסטיקה.

אומנות השכנוע: איך לשנות את דעתם של אחרים

את דעתך לשנות איך את דעתך לשנות איך

איך להתמודד עם התקפי חרדה ופאניקה? רע מזה שהוא מתלונן עליך אתה לא חייב לשנות את ההתנהגות שלך, זאת בעיה שלו אתה לא אשם שהוא רוצה את זה שהוא ישנה את הרצון שלו לא אתה את ההתנהגות שלך, תבין כשרע לו אתה לא. קבוצת המולקולות שאליה משתייכים פסילוסיבין ואל-אס-די כמו גם מסקלין, DMT, וכמה אחרים נקראה במספר שמות מאז הבחנו בהם לראשונה לפני כמה עשורים. LSD הפך בלתי חוקי בשנת 1966, ורוב תוכניות המחקר הפסיכדליות נסגרו זמן קצר לאחר מכן.

11
הממסד המדעי הפנה את גבו לאותם חומרים שרק כמה עשורים קודם לכן אימץ בהתלהבות.

איך לשנות את המיינד שלך מייקל פולן

את דעתך לשנות איך את דעתך לשנות איך

ובכן, למותר לציין, שם נכנסת לתמונה האשמה. לחוות על בשרי את השינוי התודעתי שבכוחם של החומרים האלה לייצר. פסיכדלים בהחלט אינם הדרך היחידה לפתוח בתוכנו את הדלת למצבי תודעה אחרים אלה, ובמהלך הספר אסקור גם כמה מהאלטרנטיבות הלא-פרמקולוגיות שקיימות.

5
היעילות של המוח המבוגר, שימושית ככל שתהיה, הופכת אותנו עיוורים להווה. מצטער לשבור את החדשות, אבל רומא לא נבנתה ביום, נכון? מתוך הקבוצה הזאת התמקדתי בשניים שמקבלים את תשומת הלב המדעית הגדולה ביותר — פסילוסיבין ואל-אס-די — מה שאומר שחומרים שקשה יותר להביא למעבדה, כגון אייוואסקה, לא מקבלים את אותה תשומת לב אף על פי שהם לא פחות מעניינים ועוצמתיים.

אומנות השכנוע: איך לשנות את דעתם של אחרים

את דעתך לשנות איך את דעתך לשנות איך

לדוגמא, נניח שמישהו טוען שצריך לעשות X. .

19
נקודה שלישית: השיחה בארוחת הערב הציפה זיכרון עמום שכמה שנים קודם לכן שלח לי מישהו במייל מאמר מדעי על מחקר בפסילוסיבין.

איך לשנות את דעתך

את דעתך לשנות איך את דעתך לשנות איך

לפתע נוצרת הזדמנות לשינוי — להתוויה ומיצוק של אפיקי מחשבה ופעולה חדשים שיכולים להשאר איתנו גם לאחר סיום החווויה.

11
בשנת 1955, שתים-עשרה שנה אחרי גילוי האל-אס-די על ידי אלברט הופמן, בנקאי ניו יורקי ומיקולוג חובב בשם רוברט גורדון ווֹסון התנסה בפטריות הקסם בזמן ששהה בכפר הוואטלה דה חימנז שבמדינת ואחַקָה, הנמצאת בחלקה הדרומי של מקסיקו. הניסויים הללו, שנערכו בג׳ונס הופקינס, ב-UCLA אוניברסיטת קליפורניה לוס אנג'לס וב-NYU אוניברסיטת ניו יורק במקביל, נראו לא רק מופרכים אלא מטורפים לחלוטין.

אומנות השכנוע: איך לשנות את דעתם של אחרים

את דעתך לשנות איך את דעתך לשנות איך

ושיש טיימינג מסוים, שבו האדם השני צריך לחשוב את הדעה שאתה רוצה שהוא יחשוב.

16
דהיינו, מתי אסור לך לגרום למישהו לחשוב שהוא טועה, לפני הזמן. אתה תצטרך לקבל את העובדה שאתה לא אסרטיבי.