רק ככה

ככה מסעדה רק ככה מסעדה רק

וזה לא שבמהלך השנים לא התדפקו על דלתו של אריק רוזנטל, הקוסם, שותפים פוטנציאלים, פשוט עכשיו, כנראה, הרגע הכי משתלם לפתוח מקום לאוכל רחוב, במיוחד למי שנכנס חזק לתוך המשבר.

3
אוכל רחוב נתפס תמיד כמשהו זול, ובעידן הקורונה זה גם ככה משהו שלוקחים והולכים, בגלל זה הנפגעים העיקריים של המשבר היו המסעדות, כי הן היו צריכות להתאים עצמן לפורמט שלא היה קיים קודם.

רק ככה

ככה מסעדה רק ככה מסעדה רק

בקרוב אנחנו פותחים עוד שני סניפים בנתניה ובראשון לציון.

16
מה שנשאר לאנשים לעשות זה לאכול בארץ, אז נכון שהתיירים לא באים אבל הישראלים שלא נוסעים לחו"ל כן מגיעים, וזה קצת מאזן את זה. המתחם, בן 8700 מ"ר, עבר שינויים בתמהיל ובעיצוב, ונראה שכרגע הצליחו להביא לשם שמות חזקים בקולינריה: השף יובל בן נריה שעבר לשם עם דוכן הראמן שלו משוק צפון , עכשיו סניף חדש לקוסם, ובקרוב גם סניף חדש למזנון של אייל שני, שהשיפוצים שלו החלו בימים אלה.

רק ככה

ככה מסעדה רק ככה מסעדה רק

אבל למה אוכל רחוב ולמה דווקא עכשיו? אבל דוכני אוכל הרחוב לא לבד: מאפיות, הנחשבות לעסקים חיוניים ולזווית נוספת של אוכל רחוב, פורחות גם - דושי לייטרסדרוף פתחה בשבוע שעבר עם השף גולן גורפינקל את Chez Dallal, סניף נוסף לבייקרי של דלאל שמחזיק שני סניפים נוספים בנווה צדק ובכיכר המדינה בתל אביב בצפון תל אביב; ברחוב דיזנגוף בתל אביב נפתח סניף חדש של בבקה בייקרי מצהלה; האופה הירושלמי דן קירש המחזיק גם מסעדה בניו יורק פותח מאפייה באותו רחוב; ובעיצומו של הסגר השני נפתח סניף חדש לבייקרי של רותי ברודו וקבוצת R2M בכיכר דיזנגוף. הרבה מאוד מסעדות הלכו לכיוון אוכל רחוב והשיקו קונספט שמתאים לתקופה, רק בשביל שלא יפסידו - מוציאים אוכל החוצה בתוך כלי קיבול חד פעמי, והמחיר נשאר כמו מנה במסעדה". זה יכול להיות בפיתה או בצלחת חד פעמית, העיקר שזה יהיה בשירות עצמי, בשיטת "קנה ולך", כמו שהתחילו השבוע לעשות במסעדת פסקאדו באשדוד - ראשון עד חמישי, בלי משלוחים, רק טייק אווי: טרטר טונה ואורז, פיש אנד צ'יפס, פיתה עם דג וגם סביצ'ה.

18
כרגע העסק כרגע מחזיק את עצמו ובהמשך אפשר יהיה גם להרוויח". הגיע משלוח- מנות שלא הזמנו ועובש! השוק פתוח למשלוחים ולטייק אווי, והלקוחות מקבלים מפה משובצת בכניסה, משאירים פיקדון ויכולים לעשות פיקניק על הדשא של שרונה.

רק ככה

ככה מסעדה רק ככה מסעדה רק

. יש מסעדות שעושות בראנץ' בטייק אווי ב-280 שקל לזוג וזה אותו מחיר כמו שהייתה מוכרת כשהגישה את הבראנץ' הזה במסעדה.

18
ממש מאכזב כי פעם קודמת שהזמנו כן היה טעים למרות שגם אז, שמו לנו במנות דברים שלא ביקשנו אז החזרנו את הישנות וחיכינו עוד יותר משעה למנות חדשות והבטיחו פיצוי על הבלבול וההמתנה ולא קיימו.

הקוסם פותח סניף חדש בשרונה מרקט

ככה מסעדה רק ככה מסעדה רק

התקשרתי לדבר עם מנהל ושלחתי תמונות של העובש, הבטיחו שיחזור אליי המנהל. מצד אחד - ללקוח הוא יותר זול ממסעדה, לא צריך לתכנן הרבה מראש לפני שמגיעים לדוכן והוא זמין בכל מקום, ומצד שני - גם למסעדות הוא חסכוני כי המסעדן עובד בלי מארחים, בלי מלצרים ובלי ברמנים, מה שיוצר חיסכון עצום בכוח אדם. גם שם הבינו שיותר פשוט למכור אוכל בטייק אווי, והתחילו למכור החוצה את האוכל שלהן, בין אם זה בשישי ושבת ובין אם זה באמצע השבוע.

5
ללקוח הוא נשאר כמו שהיה אם היה יושב במסעדה, אבל למסעדן הוא הוזיל עלויות בצורה משמעותית: "הטייק אווי לא הוזיל את העלות ללקוח", מסביר עידן ספיבק, יועץ שיווק למסעדות, "אבל למסעדן זה הוזיל בצורה משמעותית כי יש פחות אנשים במטבח ופחות אנשים בפלור.

רק ככה

ככה מסעדה רק ככה מסעדה רק

המרקט הוא ייצור מעניין שכולל גם קמעונאות ועסקים חיוניים, ואוכל הרחוב הוא המרכיב העיקרי בו ולכן עובדים על שיפור התמהיל אחרי שהבנו את כל האתגרים".

11
המסעדות סגורות, ענף המסעדנות במשבר שלא ידענו כמותו, אבל יש מי שמנצל את : אחרי 20 שנה ובשיא מגפת הקורונה, יפתח הקוסם מקום חדש בשרונה מרקט.