מצוות חג הפורים

פורים מצוות פורים מצוות

. האם חייבים המן או רשע אחר שיזכיר לנו? בכמה מקומות חכמינו מוצאים אותו מסתתר.

4
.

7 מצוות בפורים

פורים מצוות פורים מצוות

אני כאן הערב בזכות נערות שהיה אכפת להן ממני, הייתי "ענייה בדעת" והן קנו לי בנעוריי סידור תפילה ראשון ומסכת אבות בפעם הראשונה ולימדו אותי לאט לאט. יתכן שהרמב"ם הבין כי לא כל אחד משגת ידו לערוך סעודת פורים נאה ולשלוח משלוח מנות ומשום כך נכרכו שתי המצוות יחדיו והחליפו את סעודותיהם.

17
הצגות מיוחדות הקרויות "" מועלות ביום זה, ועוסקות לרוב בסיפור באופן היתולי. הוא בתפקיד בכיר מאוד, משנה למלך.

מצוות ומנהגי פורים

פורים מצוות פורים מצוות

הוא המתחפש הראשי בשל היותו נעדר לגמרי מהסיפור, בעוד שהמגילה רצופה בצירופי מקרים לכאורה , המבטאים למעשה את ידו הנסתרת של הקב"ה.

9
הצענו להתייחס למצב הזה כמו שעולם הפסיכולוגיה מתייחס היום לילדים שחיים בצל הורה חולה: ילדים חשים את האוירה בבית גם אם לא מדברים על הדברים בגלוי וההסתרה מעלה את רמת המצוקה.

מצוות חג הפורים

פורים מצוות פורים מצוות

כשילדים מתחילים להחזיק כסף משל עצמם יש לנו הזכות והחובה ללוות אותם בזה: לעזור להם לחשוב על מטרות לכסף, ללמד אותם מצד אחד להנות ממנו בהווה ומצד שני לחשוב קדימה.

8
ולמדו זאת בגמרא ממשלוח המנות ששלח רבי יהודה הנשיא לרבי אושעיא, וז"ל הגמ': "ומתנות לאביונים - תני רב יוסף ומשלח מנות איש לרעהו שתי מנות לאיש אחד ומתנות לאביונים שתי מתנות לשני בני אדם. כדי להבין את פורים צריך ללכת ליסוד.

4 מצוות פורים

פורים מצוות פורים מצוות

אופיו השמח של חג הפורים מתואר במגילת אסתר: "כַּיָּמִים, אֲשֶׁר-נָחוּ בָהֶם הַיְּהוּדִים מֵאֹיְבֵיהֶם, וְהַחֹדֶשׁ אֲשֶׁר נֶהְפַּךְ לָהֶם מִיָּגוֹן לְשִׂמְחָה, וּמֵאֵבֶל לְיוֹם טוֹב; לַעֲשׂוֹת אוֹתָם, יְמֵי מִשְׁתֶּה וְשִׂמְחָה, וּמִשְׁלֹחַ מָנוֹת אִישׁ לְרֵעֵהוּ, וּמַתָּנוֹת לָאֶבְיֹנִים.

9
בערים המסופקות יש שנוהגים לקרוא בתורה רק ביום הראשון ויש שנוהגים בשני הימים.

4 מצוות פורים השנה

פורים מצוות פורים מצוות

אם נמשכה סעודתו עד הלילה: לדעת השו"ע, יאמר "על הניסים".

כל אחד צריך רב, צדיק, מרדכי.