ACE

תשחץ סיר לילה תשחץ סיר לילה

תשאלו את ליטל — המילון המושלם לפותרי תשחצים ותשבצים. על פי מחקרים שנעשו על , נמצא כי הקריאות מופקות לאורך כל השנה, אך תדירותן משתנה עם העונות, ומושפעת מעונת הרבייה, השרת הנוצות והיריבות על הטריטוריות.

20
חוקרים אחדים הביעו ספק במעמדו של דורס לילה זה כמין נפרד, וטענו כי ככל הנראה, הוא היה מופע אדמדם של תת-המין Otus spilocephalus vandewateri, על אף ההבדלים הניכרים ביניהם במראם.

ינשוף לילי

תשחץ סיר לילה תשחץ סיר לילה

הזכרים נוטים להגיב לקריאות המחקות את קולותיהם, ואף מתקרבים בתעופה אל מקור הקול, ובכך מאפשרים לחוקר להבחין בהם.

1
כאשר הם עטים על טרפם, די בעוצמתה של הפגיעה כדי להמם אותו. אצל מינים מסוימים קיימת אי-התאמה בין הפתחים, בשל מיקומם וצורתם השונה.

סיר לילה קטן בייבי ביורן

תשחץ סיר לילה תשחץ סיר לילה

בתקופה זו הופיע גם הסוג Tyto, ומינים שונים שלו נמצאו בתקופות ה וה לפני כ-5.

1
כי ידע אמור לעבור בחופשיות….

ינשוף לילי

תשחץ סיר לילה תשחץ סיר לילה

בשל הדמיון הרב בין מיני דורסי הלילה, המתבטא בעיקר במופע נוצותיהם, הגדרה זו אינה מבחינה כיאות במאפיינים המורפולוגיים, כמו גם המידע החסר באשר לרבייה בין שני מינים שאינו מספק הסבר בהיר הן להגדרה הביולוגית והן להגדרה המורפולוגית.

מינים אחדים, כגון האוח ממין ו- Bubo ussheri לפעמים אף משכשכים במים רדודים וממתינים לטרפם.

ס

תשחץ סיר לילה תשחץ סיר לילה

בדומה להנעת ה אצל ה, פרצוף-השמע מסייע לנתב צלילים אל פתחי ה, בעזרת פנים מיוחדים. ינשוף העצים הוא אחד מדורסי הלילה הנפוצים ביותר בישראל, במיוחד במרכזה ובדרומה.

לאחר שמצא בת זוג הוא שותק במשך רוב הזמן.

ACE

תשחץ סיר לילה תשחץ סיר לילה

בתקופות בהן מצוי המזון בשפע, הם נוהגים מדי פעם לאגור מזון עודף בעיקר בזמן גידול הצאצאים , על שפת הקן, בתוך חלל בעץ ועוד. אף על פי שהמאמצים הכרוכים באיסוף החומרים הנדרשים לבניית הקן נחסכים מדורסי הלילה, לפעמים נופלות הביצים ונשברות כאשר הקן ישן ורעוע.

כאשר מרגילים בגמילה מ, משתמשים לרוב בסירי דמויי סיר לילה, בגודל המתאים לפעוט, אשר עדיין אינו מסוגל לשבת בנוחות על אסלה זו גבוהה מדי ובעלת פתח רחב מדי עבורו. שיטה זו נהוגה גם במקומות שונים בעולם.

סיר לילה קטן בייבי ביורן

תשחץ סיר לילה תשחץ סיר לילה

לרבים מדורסי הלילה צבעים התואמים את אלו של נוף בית גידולם. אצל מינים אחדים, כמו , צבע החלק העליון של נוצותיהם דומה לצבעי השטח שמעליו הם עפים, ובכך הם מוגנים מתקיפה שעלולה להגיע מלמעלה.

11
במקרים אחדים שבהם תקפו דורסי הלילה בני אדם, הסתכמו התקיפות בדימום מסיבי ואף באיבוד עין. שימוש נוסף לקריאות נעשה בעת עונת הרבייה, שבה פרטים שונים מהמין פוצחים ב בעת החיזור ראו פסקת "".

דורסי לילה

תשחץ סיר לילה תשחץ סיר לילה

אצל מרבית המינים הוא אינו חזק במיוחד ואף חלש ממקורם של דורסי היום. ודבר נוסף, כשאתה מוחק היגד של מישהו אחר, ההגינות מחייבת להעלות לדיון את כוונתך למחוק, ואם לא זה, לפחות לתת הסבר לפעולה שלך. תנשמות לבנות צעירות מנענעות את ראשיהן פעולת "Bobbing" וצווחות פעולת שימור נוספת היא הגנה על קנים קיימים מפני טורפים.

שולי הגומי בחלק התחתון של הסיר, מבטיחים כי הוא נשען בחוזקה על הרצפה ללא סכנת החלקה. נוקטים הן בשיטה הראשונה, שבה הם יושבים על ענף הגדל מעל פני המים וממתינים להופעת דגים וסרטנים בסביבתם, והן בשיטה השנייה שבה הם מרחפים קרוב לפני המים ושולים דגים שהתקרבו יותר מדי לפני המים.

ס

תשחץ סיר לילה תשחץ סיר לילה

דורסי הלילה מצוידים בארבע מערכות ציד מותאמות: ראייה חדה המסייעת להם להבחין בטרף ממרחק רב ובתנאי תאורה לקויים, שמיעה רגישה המאפשרת להם לאתר טרף אף מבלי להסתייע בחוש הראייה, תעופה שקטה המאפשרת התגנבות לטרף שאינו חושד בדבר, ומקור וטפרים מושחזים המאפשרים להם לאחוז את הטרף ולקרוע את הבשר מעליו.

12
ראשית, הביטוי "ינשוף לילי" יכול להופיע במדור התשבצים בעיתונים היומיים כדוגמת: ישראל היום, ידיעות אחרונות ומעריב, וגם בשבועונים כמו: פנאי פלוס, מוסף 7 ימים או לאישה.