אקורדים הקיץ האחרון

האחרון הקיץ האחרון הקיץ

הדובר מספר שהיה רוצה "לטפס על ההרים כי הם שם", שהוא שואף לחיות, לחקור לא רק את העולם הפיזי, אלא גם את העולם המטפיזי: "לדעת אם יש צורות חיים אחרות" וגם "אם המתים ממשיכים לחיות", אבל ברור לו שכל אלה ישללו ממנו, שכן סופו הולך ומתקרב. בשנה שאחרי כן הוא הוכתר "שיר השנה" של הרשת במצעד הפזמונים העברי השנתי.

14
הנה מילותיו: זה הקיץ האחרון שלי אתכם עם הגשם הראשון אני איעלם דמעותיי יזרמו במורד הרחובות כמו עלה נושר ותקוות רחוקות אני איש של חורף בין אלפי אנשי ים אך בחורף הזה כבר לא אהיה קיים לאט לאט השכבות נמסות בין רוצים לא רוצים ותפילות אחרונות אז תזכרו שהבטחתם לא לבכות כי השמיים גדולים והדמעות קטנות תעצמו את העיניים כל גשם ראשון ותחשבו עליי אני רוצה לטפס על ההרים כי הם שם ולבקר במדינות מעבר לים לדעת אם יש צורות חיים אחרות ואם המתים ממשיכים לחיות כי זה הקיץ האחרון שלי אתכם עם הגשם הראשון אני איעלם לאט לאט השכבות נמסות בין רוצים לא רוצים ותפילות אחרונות את השיר חיבר, למרבה ההפתעה, צעיר, למעשה נער: מקס גת-מור היה בן 15 כשכתב אותו, אבל רק כעבור כמה שנים, אחרי ש"הקיץ האחרון" זכה במקום הראשון בתחרות מקומית ברעננה, הוא נחשף לתודעה הציבורית וחלחל את הרדיו כשהקליטה אותו להקה בשם "שפיות זמנית".

אקורדים הקיץ האחרון

האחרון הקיץ האחרון הקיץ

תמיד אהבתי לשיר, למרות שלא היו לי תוכניות מוגדרות בנדון.

15
מעל מילות השיר היה תצלום של נערה צעירה מאוד, כמעט ילדה. זהו המחזה השלישי של טנסי שעובד לסרט, אחרי "" ו"".

פתאום, בקיץ האחרון

האחרון הקיץ האחרון הקיץ

אז תזכרו שבחרתם לא לראות שהשמיים נופלים כי הפרות טעימות, תעצמו את העיניים בביס הראשון, אל תתייחסו אליי.

7
באותה שנה, 1990, הושמע השיר ברדיו בלי הרף, שוב ושוב. הסרט היה גם מועמד ל.

פתאום, בקיץ האחרון

האחרון הקיץ האחרון הקיץ

טיילור והפבורן היו מועמדות ל, והראשונה זכתה בו. Hiermee kunnen we je gebruik van de website analyseren, onze services personaliseren en onze online advertenties aanpassen.

15
בשיר פונה הדובר אל שומעיו במילים של פרידה מהחיים: הוא היה רוצה מאוד להמשיך לחיות, לחוות חוויות, לגלות ארצות; היה רוצה לחיות כמו מטפס ההרים האנגלי ג'ורג' מאלורי שנשאל פעם מדוע הוא רוצה לטפס על האוורסט והשיב בלי היסוס "כי הוא שם". אין ספק שהביצוע שלה, קולה הנוגה, הוסיפו לעוצמתו של השיר ולעצב שמעוררות המילים והלחן שהולם אותן כל כך.

הקיץ האחרון

האחרון הקיץ האחרון הקיץ

מיד עם תום הקיץ, "עם הגשם הראשון", הוא צפוי להיעלם ובחורף הבא כבר לא יהיה קיים. את הטור אני מבקשת להקדיש לחברתי, רוני בקר טבנקין , שהלכה לעולמה בתחילת הקיץ הנוכחי.

2
כל זאת קרה בעיצומה של מלחמת המפרץ. קליפט, שהיה מכור ל עקב תאונה, התקשה לעמוד בקצב הצילומים, ובעקבות זאת עיכב את צילומי הסרט.

The Last Summer

האחרון הקיץ האחרון הקיץ

אני לא זוכר שהוא היה דכאוני במיוחד בתקופה ההיא," אמר חבר בלהקה "שפיות זמנית" שהכיר את מקס גת-מור בתקופה שכתב את השיר. כשחברי הלהקה התראיינו לכתבה בעיתון מעריב במרס 1991, נעדר גת-מור מהמפגש העיתונאי, שכן לא קיבל שחרור מהצבא. מבצעת השיר, מירית ליבה, סיפרה איך הוזמנה לשיר אותו: "הם פנו אלי.

14
אולי נמשיך להפציץ אלפי ערים כי הן שם, ונראה איך עולים ומציפים פני הים, נדע עוד מיליון דרכי מיתות עצובות פריז ומדריד יהיו עיי חורבות.

The Last Summer

האחרון הקיץ האחרון הקיץ

אך רוב צוות השחקנים צידד בקליפט.

ייתכן שהשיר הצליח כל כך דווקא בגלל, לא למרות התקופה, שהתאפיינה בחששות ובפחדים רבים, בתחושה האפוקליפטית-כמעט שהייתה לרבים לנוכח מה שהתרחש אז — הצתת בארות הנפט בכווית, הטילים שנורו על ישראל, ההסתגרות בחדרים האטומים, הצורך לעטות מסכות הגנה מפני גזים רעילים — כל אלה התאימו אולי לפזמון המלנכולי כל כך של השיר "הקיץ האחרון", שנאחז עמוק בלבבות. הסרט ביקש ממפיק הסרט להחליף את קליפט.