רשות הטבע והגנים

טבע שמורת טבע שמורת

בנוסף קיים במקום מגוון של כגון , , , , , , , ועוד.

השתדלו להתעדכן במירב המידע על מסלול הטיול… בתחנות המידע ומרכזי המבקרים בשמורות הטבע ובגנים הלאומיים.

גמלא (שמורת טבע)

טבע שמורת טבע שמורת

במפגש עם חלל המערה הרגיש האמן כי פסליו — פסלי הדמויות האנושיות "הגיעו הביתה". למופע שיתקיים ב 29 ביולי, ההרשמה נפתחה ביום שישי ה 23 ביולי. מאז עברה השמורה תהליכי שיקום נרחבים.

5
קבוצת עצי דקל דום, הצפונית ביותר בעולם שצומחת בטבע, היא רקע נהדר להרי אדום ולהרי אילת, התוחמים את האזור הריאה הירוקה של גוש דן. רישום מראש במערכת תיאום הביקור מבטיח לך מקום באתר ובמועד שאליו נרשמת, ומאפשר קבלת מידע ועדכונים רלוונטיים לביקור המתוכנן.

גמלא (שמורת טבע)

טבע שמורת טבע שמורת

השם "חולתא" מופיע גם בתלמוד הירושלמי, והוא אחד משבעת הימים הסובבים את ארץ ישראל, אולם ככל הנראה שם זה אינו מציין את החולה המוכרת לנו. ב-, בעיצומה של - חתם על חוק, שהעניק לעמק מעמד של שמורת טבע.

18
בגן הלאומי היפהפה והשלו תפגשו את הירקון הנקי ובו נופרים למכביר, ברכת שכשוך, אגם קסום ומבצר עתיק החולש על האזור. הוא זיהה כי פרופורציות המערה זהות לפרופורציות של הפסלים האנושיים אותם הוא יוצר והדליקו את הרעיון לחנוך את התערוכה במערות בית גוברין.

שמורות טבע וגנים לאומיים

טבע שמורת טבע שמורת

ניתן להבטיח מקום לביקור באתר בלי לחשוש לצאת מהבית ולהגיע אל האתר רק כדי להיווכח שהוא מלא ולא ניתן לבקר בו. המבנה שוקם לזכרה של ארנה אשד, שהייתה חוקרת נשרים ואקולוגית השמורה. באחת מהן, הארוכה בכרמל, תוכלו ליהנות מסרט המספר את סיפור האדם הקדמון.

13
שמורת טבע מיועדת בעיקר לשמר מצב קיים, של , ותצורות נוף, המותאמים לסביבה של השמורה המסוימת. המילה שְׁמוּרָה באה מן הפועל לשמור.

רשות הטבע והגנים

טבע שמורת טבע שמורת

הונגשו: חניה על משטחי בטון בכניסה לשמורה. ורק בשנת תשכ"ד התפנתה הממשלה לעסוק גם בבעיות הקשורות לשמירת הטבע והנוף, ולצד רשות שמורות הטבע — הקימה באותה שנה גם את רשות הגנים הלאומיים.

החורשה מאופיינת בעצים גבוהים ומרשימים, והם בית גידול ייחודי, המושך מגוון ציפורים ועטלפים. וכך בשנת תשנ"ח — 1998 אישרה הכנסת את חוק גנים לאומיים, שמורות טבע, אתרים לאומיים ואתרי הנצחה.

הזמנות לאתרים

טבע שמורת טבע שמורת

יש גנים לאומיים שהם חופים מוגנים, כמו: הגן הלאומי בחוף אכזיב, ויש גם גנים לאומיים שנבחרו בשל הטבע והנוף המיוחד שבהם, כמו חורשת טל בגליל העליון, והגנים הלאומיים בעין עבדת שבנגב.

11
שמורת טבע נחל עשוש מציעה מרחבים של מדבר בראשיתי וטהור ומקום "ללכת בו לאיבוד" בין קניונים, נחלים והרים נישאים.